İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Avrupa
  3. Belçika Charleroi Havaalanı Ulaşımı
reaksiyion-alkis

Belçika Charleroi Havaalanı Ulaşımı

Belçika Charleroi Havaalanı Ulaşımı

Charleroi Havaalanı uçak bileti bakımından Brüksel havaalanına oranla daha uygundur. Ancak merkeze uzaklığı gözardı edilmemeli. Yaklaşık 50dk süren bir otobüs yolculuğu ile Brüksel merkeze ulaşabilirsiniz.

Bunun için izlenecek yol;

  • Havaalanı çıkışında hemen gözünüze çarpacak olan Flibco otobüsleri ile online ya da bilet gişesinden alacağınız bilet ile Brüksel merkeze 50dk süren yolculukla ulaşabilirsiniz.

Bu otobüs firması aynı zamanda Gent ve Brugge’ye de sefer düzenlemektedir.

Brüksel merkeze bilet fiyatı : Online : 10-14 Euro – Oradan alırsanız yaklaşık 17-18 Eurodur.

Sizlere tavsiyemiz online olarak www.flibco.com adresinden biletinizi önceden almak olacaktır.

  • Diğer bir ulaşım ise taksi ile Charleroi  tren istasyonuna gitmek ve oradan tren ile Brüksel’e geçmek. Uyguna getirmek isterseniz 3-5 kişi birleşip taksi ile istasyona geçebilirsiniz.

 

  • Son olarak Taksi ile Brüksel merkeze özel olarakta geçebilirsiniz. Bunu önermiyoruz çünkü pahalı olacaktır. Ayrıca aceleniz yoksa hiç gereği yok.

 

İpucu:

Belçika ulaşım ağı gelişmiş ancak bilet fiyatları biraz yüksek. Onun için daha önceden online olarak alabilirseniz sizler için daha uygun olacaktır.

Tavsiye:

Brugge ve Gent’e mutlaka uğrayın. Brükselden return (gidiş-dönüş) bilet alırsanız daha uygun olacaktır. Böylelikle ara duraklarda inme şansınız olacak ve Belçika’nın güzelliklerini keşfetmiş olacaksınız.

 

Yorum Yap